HABERLER


Yükseköğretim Kurulunca yeni koronavirüs salgını sürecinde Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda tanıtılması için gerçekleştirilen "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020" sona erdi.

YÖK Ulusal Tez Merkezinden indirilen tez sayısının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'de görülmeye başlandığı Mart ayına göre Mayıs ayında yüzde 110 arttığı bildirildi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK, Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından başka bir tarih belirlenmedikçe yılda iki kez yapılan doçentlik başvuruları ocak, mayıs ve eylül aylarında olmak üzere yılda 3 defaya çıkarıldı. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK, yurt dışında eğitim görüp Kovid-19 salgını nedeniyle okuduğu üniversiteye dönmek istemeyen Türk öğrenciler ile Türkiye'de eğitim görmek isteyen yabancı uyruklulara yönelik bazı yeni kararlar aldı. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK, küresel salgın sürecinde yurt dışında okuyan Türk öğrenciler ile ülkemize yabancı uyruklu öğrencilerin gelmesine yönelik bir dizi önemli kararlar aldı. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK, Koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze yerine üniversitelerde uygulanacak dönem sonu dijital sınavlara ilişkin ilkeleri belirledi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK tarafından yapılan çalışmaların, alınan yönetim ve mevzuat kararlarının kamuya, ulusal ve uluslararası akademi camiasına duyurulması amacıyla “Covid-19 Bilgilendirme” web sitesini erişime açıldı. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

2019-2020 öğretim yılı yükseköğretim istatistikleri yayımlanmıştır. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı‘nda 15 Hazirandan 2020‘den itibaren üniversitelerimizin akademik takvime dönebileceği kararı alınmıştır. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK burslusu Pakistan-Keşmirli öğrenciler, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için topladıkları nakdi bağışı, AFAD yetkililerine ulaştırmak üzere YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi ER’e teslim ettiler. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Sayfa:   1 2 3 4 5  ...