HABERLER


YÖK burslusu Pakistan-Keşmirli öğrenciler, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için topladıkları nakdi bağışı, AFAD yetkililerine ulaştırmak üzere YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi ER’e teslim ettiler. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Yeni YÖK’ün “Afrika Açılımı” kapsamında yükseköğretim alanında ülkemizin uluslararası etkinliğine katkı sağlamak amacıyla Burkina Faso’ya resmi ziyaret gerçekleştirdi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK'e bir ziyaret gerçekleştiren Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski ile görüştü. Detaylı bilgi için lütfen Başkanlığımız tarafından yayınlanan haber metnine bakınız.

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında 5 yeni üniversite ve ihtisas alanının daha belirlenme süreci tamamlandı. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK, yabancı uyruklu öğretim üyelerinin istihdamıyla ilgili usul ve esasları, 20 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeniden belirledi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Yükseköğretimde “Yeni YÖK”ün 2020 yılı hedeflerinden bazıları ile ilgili detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Yeni YÖK’ün 2019 yılında yürüttüğü “Yeni Ve Yenilikçi” çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ülkemizdeki engelli öğrenciler ile YÖK’te bir araya geldi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK Başkanı Saraç'a, Azerbaycan ile Türkiye arasında dostluk ve işbirliğinin güçlendirilmesinde, eğitim alanında işbirliğinin gelişmesinde gösterdiği hizmetlerden dolayı “fahri doktora unvanı” verildi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Irak Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi görevine yeni atanan Dr. Hassan Al-Janabi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Sayfa:   1 2 3 4 5  ...