HABERLER


Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla "www.studyinturkey.gov.tr" internet sitesi yeni yüzüyle kullanıma açıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, YÖK tarafından yürütülen “Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi" kapsamında gerçekleştirilen uluslararası panellerin yedincisi Almanya'nın Essen şehrinde gerçekleştirildi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Guatemala’nın Ankara Büyükelçisi Dr. Lars Pira ve Kosta Rika’nın Ankara Büyükelçisi Gustavo Campos Fallas, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ı ziyaret etti. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, YÖK tarafından yürütülen “Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi" kapsamında gerçekleştirilen uluslararası panellerin altıncısı Londra'da gerçekleştirildi. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ailelerinden kilometrelerce uzakta olup ülkemizdeki üniversitelerde eğitim gören uluslararası öğrenciler ile iftar yemeğinde buluştu. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ı ziyaret etti. Detaylı bilgi için haber metnine bakınız.

YÖK tarafından ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarının yurtdışından öğrenci kabul kontenjanlarına ilişkin yeni karar ile YKS kılavuzundaki “programların kontenjanlarının en fazla %50'sine kadar yurtdışından öğrenci kabul etme sınırlaması” kaldırıldı.

2018-2019 öğretim yılı yükseköğretim istatistikleri yayımlanmıştır. İstatistiksel verilere https://istatistik.yok.gov.tr adresinde yer alan "Yükseköğretim İstatistikleri" bölümünden ulaşabilirsiniz.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK’e ziyaret gerçekleştiren Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretimden Sorumlu Devlet Bakanı Abdirahman Mohamud Abdulle ile bir araya geldi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Belarus Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Igor Vasilyevich Karpenko ile YÖK’te bir araya geldi.

Sayfa:   1 2 3 4